wróć do strony głównej


AŁŻEŃSKA KRUCJATA RÓŻAŃCOWAKondycja wielu małżeństw bardzo słabnie, mamy w Polsce plagę rozwodów, szczególnie młodych małżeństw. Potrzebujemy wielkiego umocnienia z nieba poprzez związanie małżeńskich serc Różańcem. W październiku, miesiącu Różańca Świętego, podejmujemy w nocy – by ofiarować jeszcze większy trud – szturm różańcowy o ratowanie małżeństw. Chcemy prosić o cud uzdrowienia relacji małżeńskich (ks. Dominik Chmielewski)W sobotę, w dniu 29 października 2022 roku o godzinie 19.00 rozpoczęła się w Niepokalanowie całonocna Małżeńska Krucjata Różańcowa, na którą zaproszeni zostali małżonkowie trwający w miłości małżeńskiej, małżeństwa w kryzysie i narzeczeni przygotowujący się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Organizatorzy czuwania zachęcali do udziału również kapłanów i siostry zakonne jako osoby zaangażowane w posługę modlitewną wobec małżeństw i rodzin, a także wszystkich, którzy chcieli podjąć walkę, aby ratować małżeństwa, a dzięki temu polskie rodziny.

Modlitewne czuwanie w bazylice rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem ks.Dominika Chmielewskiego SDB, założyciela i opiekuna duchowego wspólnoty Wojownicy Maryi. Następnie odmówiono cztery części Różańca Świętego, przeplatane modlitwą o przebaczenie, uzdrowienie, uwolnienie od zła oraz świadectwami małżeństw uratowanych dzięki modlitwie różańcowej. Czuwanie zakończyło się w niedzielę rano Mszą św. celebrowaną o godz. 6.00

Wizjonerka z Fatimy, Służebnica Boża s.Łucja stwierdziła, że „ostateczna bitwa między Bogiem a królestwem Szatana będzie dotyczyć małżeństwa i rodziny”. I rzeczywiście coraz intensywniej doświadczamy tej walki. A to, jak Szatan niszczy rodziny, pokazują statystyki. Ogólnie w Polsce rozpada się dziś co trzecie małżeństwo, ale w wielkich miastach – co drugie ! Za każdym uwzględnionym w statystykach przypadkiem kryją się ludzkie dramaty.Ksiądz Dominik Chmielewski zwrócił uwagę na heroizm ludzi porzuconych przez współmałżonka, którzy postanowili trwać w samotności, ale też zwrócił uwagę na to, że jeśli osoba rozwiedziona zwiąże się z kimś innym, to sama pozbawia się życia sakramentalnego. Dlatego tak bardzo ważne jest umacnianie duchowe ludzi porzuconych, którzy nie związują się z nikim, aby mieć cały czas otwartą drogę do sakramentów; którzy dodatkowo swój ból i cierpienie z powodu odejścia współmałżonka, ofiarują za jego zbawienie. To jest heroizm. Również takich małżonków zaprosił na Małżeńską Krucjatę Różańcową do Niepokalanowa.

Kapłan wyraził przekonanie, że dzięki czuwaniu przez 12 godzin z modlitwą różańcową w Niepokalanowie, miejscu wybranym przez Matkę Bożą, małżonkowie otrzymają wiele łask z nieba.

– Mam nadzieję, że kilka tysięcy osób, które przyjedzie, wspólnie modląc się o odnowienie miłości i relacji małżeńskiej, rzeczywiście wyprosi wielkie przełomy w walce duchowej o rodziny. Maryja z aniołami i wszystkimi świętymi czeka, aby wylać na nas potężne łaski – mówił z przekonaniem. Jednocześnie zapowiedział, że jest to pierwsza odsłona Małżeńskiej Krucjaty Różańcowej, jako że różańcowy szturm do nieba o ratunek dla małżeństw będzie odbywał się cyklicznie, co dwa, trzy miesiące, najprawdopodobniej w Niepokalanowie. Nadto wyraził pragnienie, aby takie małżeńskie krucjaty różańcowe powstawały również w parafiach...Małżeńska Krucjata Różańcowa to wspólne dzieło „Boskiego Projektu” i Wojowników Maryi, z ogromnym zaangażowaniem innych wspólnot małżeńskich, włączających się czynnie w organizacyjne zrealizowanie wydarzenia.

Pomysłodawczyni i koordynatorka inicjatywy „Boski Projekt” s.Bartłomieja Magdalena Sobczyk CSIC, która prowadzi rekolekcje oraz specjalizuje się w temacie zagrożeń duchowych, zwróciła uwagę, że modlitwa i wspieranie małżonków są kluczowe w sytuacji kryzysowej, którą przeżywa bardzo wiele rodzin.

– Otrzymujemy setki telefonów i informacji e-mailowych z prośbą, aby pomóc małżeństwu, które zmierza ku rozbiciu, jest w kryzysie i potrzebuje pomocy terapeutycznej, często psychologicznej, ale przede wszystkim duchowej - mówiła. Bardzo wiele osób, które się z nami kontaktują, czuje, że trudności, które przeżywają w małżeństwie, są następstwem trudnej historii życiowej czy działania złego ducha wykorzystującego słabość ludzką, by doprowadzić do jednego celu: zniszczenia miłości dwojga, a w konsekwencji małżeństwa sakramentalnego i całej rodziny. To dzisiaj staje się powszechne – podkreślała s.Bartłomieja.

– Małżeńska Krucjata Różańcowa w Niepokalanowie była pierwszą taką ogólnopolską inicjatywą. Powstała, można powiedzieć, na prośbę samych małżeństw, osób, które do nas dzwoniły, prosząc o wsparcie modlitwą w walce o jedność i miłość, którą na co dzień toczą. Bardzo wielu uczestników I Ogólnopolskiego Kongresu Modlitewnego Małżeństw, który w dniach 17-18 września trwał w Licheniu przez 24 godziny, prosiło o organizację kolejnych takich inicjatyw, czuwań formacyjno-modlitewnych w intencji małżeństw. Zatem w pewnym sensie Małżeńska Krucjata Różańcowa jest owocem tego kongresu – stwierdziła.

To pierwsze dwunastogodzinne spotkanie w Niepokalanowie, rozpoczęło cykl takich nocnych czuwań, bo liczba 12 oznacza w Biblii porządek Boży, doskonałość. Chcemy bowiem, aby trwający 12 godzin różańcowy szturm w intencji rodzin prowadził do pełni miłości w małżeństwie, które jest przecież Boskim projektem – wskazywała s.Bartłomieja. Do takiego określenia małżeństwa odnosi się także nazwa inicjatywy „Boski Projekt”, która zrzesza osoby oraz wspólnoty pragnące służyć małżonkom i rodzinom.

W dniu 24 października 2022r. została uruchomiona nowa strona internetowa: www.boskiprojekt.pl. Jest na niej wiele informacji dotyczących inicjatyw realizowanych przez „Boski Projekt”, w tym również zapowiedzi zorganizowania międzynarodowych rekolekcji małżeńskich, które mają być przeprowadzone w przyszłym roku w Medziugorie.

Siostra Bartłomieja Magdalena Sobczyk pełni też dyżur pod numerem telefonu 697 456 416, pod który zgłaszają się autokarowe pielgrzymki na Małżeńską Krucjatę Różańcową w Niepokalanowie. Zainteresowanie jest ogromne – przyznaje siostra.

Także dr hab. Mieczysław Guzewicz, rekolekcjonista, wykładowca, autor wielu publikacji z zakresu m.in. problematyki małżeństwa i rodziny, konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że zwłaszcza małżonkowie, którzy są w kryzysie, muszą pamiętać o powrocie do życia sakramentalnego, o tym, że właśnie modlitwa różańcowa jest najlepszą bronią w duchowej walce o małżeństwo (wg Małgorzaty Bochenek „Nasz Dziennik” z dn.29.10.2022)

żródło:https://www.radiomaryja.pl/kosciol/malzenska-krucjata-rozancowa-ks-d-chmielewski-mamy-w-polsce-plage-rozwodow-szczegolnie-mlodych-malzenstw-potrzebujemy-wielkiego-umocnienia-z-nieba-poprzez-zwiazanie-malzenskich-serc-rozancem/W pierwszym miesiącu nowego roku 2023 - Niepokalanów będzie miejscem modlitewnego (choć nie wyłącznie) wydarzenia o nazwie Ogólnopolska Małżeńska Krucjata Różańcowa.

- Małżeńska Krucjata Różańcowa odbędzie się w dniach 7-8 stycznia 2023 roku.

- Modlitewny szturm za rodziny (zwłaszcza małżonków) będzie miał miejsce, tak jak poprzednio, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

- W programie nocnego czuwania przewidziano konferencję, Apel Jasnogórski, adorację Najświętszego Sakramentu oraz świadectwa przybyłych małżeństw.

Różaniec Małżeński

„Nie wystarczy… jak to pospolicie mówimy, wziąć ślub, nie wystarczy zawrzeć sakrament małżeństwa, gdyż owo zawarcie, to jedynie początek. Chodzi o to by sakrament małżeństwa CELEBROWAĆ. Tak, sakramenty się celebruje, przeżywa, żyje się nimi. Małżeństwo chrześcijan, to codzienne celebrowanie sakramentu, czyli Chrystusa. To On będzie miłością między Wami, jeśli tylko oboje będziecie Nim żyć codziennie, bo On sam jest miłością. Bez Niego, bez Boga, pozostaje tylko to, co ludzkie, a jeśli wziąć za budulec Waszego wspólnego życia tylko to, co ludzkie, to efekt będzie tylko ludzki (o.Marek Nowacki OSPPE).Drodzy Narzeczeni i Małżonkowie

Zwracamy się do Was w imieniu całej Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, by zaprosić Was do wspólnej inicjatywy, która pomoże Waszemu małżeństwu, które już przeżywacie, lub zamierzacie niebawem zawrzeć. Chcecie stworzyć szczęśliwą i trwałą rodzinę pomimo najróżniejszych trudności, jakich przecież nie da się w życiu uniknąć ? Zapewne, przecież nikt nie przyjmuje sakramentu małżeństwa w innym celu.

Jak to zrobić ? Otóż sposób jest oczywisty, choć zdaje się, że w naszych czasach wiele osób przestało to dostrzegać i rozumieć. Po prostu - trzeba przeżywać małżeństwo jako SAKRAMENT.

Sakrament to obecność i działanie samego Chrystusa. My jako chrześcijanie chcemy przeżywać wszystko w Chrystusie, a więc tak ważna część naszego życia jak małżeństwo i rodzina wymaga szczególnie Jego obecności i działania. Wystarczy wspomnieć, że wśród zobowiązań podjętych przez nas, jako Naród, przed laty u stóp Jasnej Góry, była troska o małżeństwa i rodziny. Tak więc i ta troska staje się zadaniem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, która chce Wam zaproponować pewną pomoc… Jeśli więc chcecie skorzystać z naszej pomocy ofiarujemy Wam codzienną modlitwę setek tysięcy ludzi za Waszą rodzinę. W modlitwie weźmiemy Was w duchową opiekę prosząc codziennie Maryję - Królową z Jasnej Góry, aby tak jak otaczała macierzyńską opieką Jezusa, tak chroniła i Was - oddanych w Jej obronę.

Jesteśmy wielką wspólnotą modlitwy różańcowej, a naszym apostolstwem jest duchowe trwanie przy Jasnej Górze poprzez codzienną modlitwę przynajmniej jedną tajemnicą różańca. Podejmujemy intencje, które wynikają z misji Jasnej Góry wobec naszej Ojczyzny… Tak więc ta jedna tajemnica każdego dnia, to duchowa łączność w wielką „Armią Maryi” pod sztandarem jasnogórskim... Wraz z rozpoczęciem Różańca Małżeńskiego staniecie się częścią tej wielkiej wspólnoty JRR, o ile któreś z Was nie zostało do niej włączone już wcześniej. (o.Marek Nowacki OSPPE)

Źródło: http://www.jrr.jasnagora.pl/pl/44-rozaniec-malzenski - gdzie znajdziesz całość tego obszernego artykułu, z podaniem licznych interesujących I ważnych szczegółów).„Potrzeba małżonkom siły zaczerpniętej z mocy wstawiennictwa Maryi. Trzeba nieustannej modlitwy Różańcem, który dzięki Matce Boga ma moc pokonać każdą siłę zła. Podejmujemy zatem stałą modlitwę różańcową w intencji małżeństw! By troska o miłość w sercach dwojga przynosiła błogosławione owoce w jedności wierności małżeńskiej” (s.Bartłomieja Magdalena Sobczyk CSIC).

wróć do strony głównej