wróć do strony głównej


ÓŻANIEC NA FALACH RADIOWYCH, W TELEWIZJI I W KINIE„Modlitwa wraz z Maryją, zwłaszcza Różaniec, – słuchajcie dobrze – Różaniec – czy codziennie modlicie się na różańcu ? Nie wiem ? Czy aby na pewno ? Modlitwa wraz z Maryją, a zwłaszcza Różaniec ma także wymiar „zmagania”, walki, modlitwy, która wspiera w walce ze złym i jego wspólnikami” (Ojciec Święty Franciszek).


reprod. z obrazka

Radio Maryja Różaniec: codziennie 7.30; 12.30; 20.20 http://www.radiomaryja.pl/

Częstotliwości odbioru Radia Maryja na UKF dla poszczególnych obszarów w całej Polsce znajdziesz na stronie: http://www.radiomaryja.pl/antena/nadajniki/l

Radio Maryja można także słuchać na żywo w internecie: http://www.radiomaryja.pl/live/

Radio Jasna Góra UKF-FM 100,6 MHz Modlitwa różańcowa: 07:30 http://www.radiojasnagora.pl

Radio Niepokalanów 102,7 fm woj.mazowieckie; 98,6 fm woj. Łódzkie Różaniec z franciszkanami codziennie: 19.30 http://www.radioniepokalanow.pl

Radio Ain Karim Skomielna Czarna 104,4 FM Różaniec: poniedziałek-piątek 7.30; sobota 7.50; niedziela 8.00 http://radioainkarim.pl

Radio Anioł Beskidów Bielsko-Biała 90,2 FM Różaniec codziennie: 6.00; 12.30; 17.30 (w maju i czerwcu 17.00) oraz o 21.30 http://www.aniolbeskidow.pl

Katolickie Radio Em Katowice 107,6 fm Różaniec codziennie: 5.30 i 00.15 http://www.radioem.pl

Katolickie Radio Ciechanów 104,3fm; 103,9fm Różaniec codziennie: 5.30 http://www.radiokrc.pl

Radio Fara Przemyśl 98,2 MHz; 104,5 MHz Różaniec codziennie 15.35 http://www.radiofara.pl

Katolickie Radio Głos Pelplin Różaniec św. i Apel Jasnogórski codziennie: 20.45 http://radioglos.pl

Radio Nadzieja Diecezja Łomżyńska 103,6 fm Modlitwa różańcowa codziennie: 6.00 i 20.30 http://www.radionadzieja.pl

Katolickie Radio Podlasie Siedlce 101,7fm; 106,0 fm Nabożeństwo różańcowe codziennie: 20.30 http://radiopodlasie.pl

Radio Rodzina Kalisz 103,1 FM Różaniec z udziałem słuchaczy: 19.30 wtorek, czwartek, sobota http://www.radiorodzina.kalisz.pl

Radio Via Rzeszów 103,8 FM; 94,1 FM Różaniec codziennie: 20.30 http://www.radiovia.com.pl

Katolickie Radio Zamość 90,1 FM Różaniec codziennie: 19:00 http://www.radiozamosc.pl

Telewizja TRWAM tv-trwam.pl Różaniec codziennie: 20.20

Katolickich rozgłośni radiowych można słuchać w internecie: Radio internetowe http://www.radio81.pl/religijne.htm

Katolickie stacje radiowe online http://www.grupa-m-a.424.pl/?file=kop11.php

Powstało również radio sercańskie, które jest częścią portalu. Radio nazywa się „Profeto”, co w języku esperanto oznacza: „prorok”. Jak podano w sercańskim dwumiesięczniku „Czas Serca”: „Gdy włączycie nasze internetowe radio, wchodząc na profeto.pl/radio.html , „... codziennie usłyszycie Ewangelię na dany dzień, cztery razy w ciągu dnia możecie wraz z nami odmówić Różaniec...” (więcej znajdziesz w: „Czas Serca” nr 1(134) styczeń-luty 2015).


Z inicjatywy Fundacji Królowej Różańca (PKRŚ) ruszyło także Pompejańskie Radio Różaniec, które nadaje wyłącznie przez internet (na komputer, telefony, tablety). Przez większość czasu trwa modlitwa różańcowa: oddzielne części albo cały Różaniec Pompejański (kolejne trzy części trwają ok. 65 minut). Dokładny program oraz informacja o możliwości odbioru, znajduje się na stronie: www.radio.rozaniec.info

Oto dwa listy od słuchaczek:

Teresa: Dziękuję za to radio. Wielokrotnie chciałam podjąć odmawianie nowenny Pompejańskiej, ale obawiałam się, czy ją dokończę. Dzięki radiu to przyjemność ! W dniu 19 listopada poczułam takie ponaglenie, żeby zacząć ją odmawiać, więc... zaczęłam.

Bożena: To wspaniała inicjatywa i niech Pan Bóg Błogosławi ! Proszę za wszelką cenę o utrzymanie tego radia. Słucham go kiedy tylko mogę, również przy różnorodnej pracy. Wierzę, że każdy okruch modlitwy jest ważny dla Pana i na pewno zły duch nie ma wtedy do mnie dostępu, a Bóg otrzymuje chwałę. Poza tym, wtedy już nie modlę się tylko sama, a Bóg powiedział: „gdzie dwóch lub trzech...”... Dziękuję Bogu za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagają lub pomogli przy powstaniu i rozwijaniu tej inicjatywy !...”.

Źródło: "Królowa Różańca Świętego" nr 1(13)/2015Nagrania Różańca świętego na płytach audio i video - także można pozyskać ze strony internetowej: http://swiatlopana.com/category/modlitwy/rozaniec/. Stamtąd możesz pobrać bezpłatnie nagrania:

Różaniec mp3 – wszystkie części

Różaniec audio na każdy dzień tygodnia video

“Maryja twoja Matka” – Różaniec - film rysunkowy dla dzieci.

O Nowennie Pompejańskiej nagranej na płycie CD - dowiesz się od nas, zaglądając na koniec opracowania NOWENNA POMPEJAŃSKA – NIE DO ODPARCIA.

RÓŻANIEC MUZYCZNY

“Ukazała się nowa płyta wyjątkowego tria: Magda Anioł (wokal), Adam Szewczyk (muzyka), Małgorzata Nawrocka (teksty) Dwadzieścia utworów, które są jednocześnie propozycją dla współczesnego słuchacza, aby w inny sposób popatrzył na medytacje tajemnic różańcowych. Będzie zaskoczony jeśli zdecyduje się to zrobić. Tą płytą modlą się chrześcijanie i słuchają jej ateiści” (“Muzyczny różaniec” Małgorzata Nawrocka “Głos Ojca Pio” nr 1/2020).

DOSTĘPNE SĄ TAKŻE FILMY O RÓŻAŃCU

Stowarzyszenie „Rafael”, nakręciło ciekawy film o Różańcu, który w wersji roboczej nosił tytuł „Wielka Zmiana”, ale po zakończeniu produkcji – zdecydowano się zmienić go na tytuł TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI. . „To wielka epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym modlitwa ta towarzyszy codziennie, mimo że przez wielu jest pogardzana i wykpiwana” („Dobre Nowiny” nr 7/2019).

Projekcją tego filmu rozpoczęto drugi dzień obrad I Kongresu Różańcowego w Polsce, który odbył się we wrześniu 2017 r. na Jasnej Górze.

Poszczególne relacje ukazujące niezwykłą skuteczność modlitwy różańcowej, pochodzą aż z ośmiu krajów, w których były nakręcone – czasem w bardzo niebezpiecznych miejscach, gdzie napotkani ludzie odważnie mówili o swoich przeżyciach związanych z Różańcem, jak młody żołnierz walczący w Afganistanie, który Maryi zawdzięcza życie; jak uczestnicy krucjaty różańcowej na Filipinach i jeszcze kilku innych.

Jeśli ludzie mają wyjść z czymś po obejrzeniu tego filmu, to niech to będzie absolutne przekonanie, że jest narzędzie do zmieniania tego świata. Po pierwsze, trzeba działać i nie oddawać pola wrogowi. Po drugie – trzeba się zbliżyć do Jezusa, a różaniec jest do tego idealny” – powiedział Andrzej Sobczyk - przedstawiciel Wydawnictwa „Rafael”.

„Rafael” przy współpracy z katolickimi twórcami z innych krajów, stworzył już kilka cennych filmów religijnych. Wśród nich jest także film „Ziemia Maryi”, w którym także zaistniał akcent różańcowy (patrz „RÓŻANIEC W RĘKACH LUDZI MŁODYCH).Różaniec, a w szczególności Różaniec Pompejański także doczekał się zainteresowania twórców. We Włoszech powstał bowiem film biograficzny „Bartolo Longo, Różaniec i miłosierdzie”, przedstawiający prekursora Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, który był także założycielem Instytutu opiekuńczo-wychowawczego dla licznych chłopców opuszczonych przez rodziców odbywających kary więzienia. Pomysłodawca filmu, obecnie lekarz – Rafaele Vitagliano, sam był wychowankiem tego Instytutu, stąd dzieło to jest wyrazem jego miłości i wdzięczności dla tak szlachetnego człowieka, jakim był Bartolo. Film doczekał się już wersji polskiej, której prapremiera miała miejsce w Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu i spotkał się z dobrym przyjęciem osadzonych, którzy oglądali go. Film będzie dostępny na płycie DVD wraz z książką biograficzną. Na tej samej płycie będzie również drugi film, który przekrojowo przedstawia losy Bartolo Longo, opisuje jego wspaniałe dzieła duchowe i społeczne w Pompejach funkcjonujące za jego życia oraz na przestrzeni ostatniego wieku. (Królowa Różańca Świętego” nr 2/2016).

Także w Polsce powstał film o tej samej tematyce, czyli Różańca Pompejańskiego i tegoż samego błogosławionego Apostoła Różańca – w formie tryptyku filmowego pod wspólnym tytułem „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, którego projekcja w sumie trwa ponad dwie godziny.

W pierwszej części przedstawione jest Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach. W drugiej – sylwetka bł.Bartolo Longo – założyciela Sanktuarium. Natomiast w trzeciej części ukazany jest fenomen nowenny Pompejańskiej w Polsce, czyli najważniejsze miejsca związane z kultem Matki Bożej Pompejańskiej w naszym kraju; sylwetki ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju nowenny Pompejańskiej, a także świadectwa otrzymanych łask, które zostały wyproszone przez tę modlitwę nowennową. Film, zarejestrowany na płycie DVD można już nabywać. Szczegóły znajdziesz w „Królowej Różańca Świętego” nr 3/2016 oraz na stronie: http://pompejanska.rosemaria.pl/2016/06/tajemnica-nowenny-pompejanskiej-nasz-film-na-dvd-wlasnie-sie-ukazal/- Film ten, na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016 – zdobył I nagrodę w kategorii multimedialnej.

***

We Włoszech nakręcono także film różańcowy (w języku polskim) ZMAWIAJCIE RÓŻANIEC KAŻDEGO DNIA DWADZIEŚCIA TAJEMNIC RÓŻAŃCA według idei, scenariusza i realizacji Andrzeja Solki. Film ukazał się w komplecie 4 płyt DVD. Łączny czas trwania 270 minut, w tym: część Radosna 30 minut, część Światła 55 minut, część Bolesna 65 minut i część Chwalebna 60 minut.

Dzieło to oparte jest na historii, sztuce sakralnej, muzyce i słowie, a miejsca akcji to: IZRAEL-ZIEMIA ŚWIĘTA: Nazaret-Bazylika i Grota Zwiastowania, Pustynia Judejska, Herodion, Betlejem – Bazylika i Grota Narodzenia, Jerozolima; PORTUGALIA: Fatima i Coimbra – klasztor ss.Karmelitanek oraz archiwalne ujęcia z siostrą Łucją, wizjonerką z Fatimy; HISZPANIA: Montserrat i Saragossa; FRANCJA: Lourdes; POLSKA: Częstochowa, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska; BOŚNIA HERCEGOWINA: Medziugorje; ROSJA: Kreml, Zagorsk.

Film ten, zrealizowany przed kilku laty, w 2008 roku rozprowadzany był przez Wspólnotę Królowej Pokoju, działającą przy kościele oo.Pijarów w Krakowie ul. Pijarska 2, ale może i dzisiaj byłby dostępny dla zainteresowanych. Może za ośrednictwem internetu udałoby się go nabyć ?“Kto się trzyma Różańca, to tak, jakby trzymał rękę na mocnej barierze lub na linie przewodniej. Niech więc się nie lęka zboczenia na manowce - ale w to trzeba wierzyć” (MB do Barbary Kloss)

wróć do strony głównej