← wróć do strony głównej

Różaniec w Internecie...

Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitwy i z tego powodu jest największą modlitwą, jaką kiedykolwiek ułożył człowiek

Sługa Boży Fulton John Sheen
Niepokalane Serce Maryi

Internet oferuje nam wielki, bogaty wybór stron o profilu katolickim, z których prawie każda w jakiś sposób nawiązuje do tematyki różańcowej. Wystarczy do wyszukiwarki wstawić hasło: różaniec. Ze względu na ogromną ilość różańcowych propozycji internetowych, przedstawione poniżej stanowią zaledwie skromny ich wybór.

Strony w całości poświęcone Różańcowi:

Kompozycja różańcowa

Różaniec na YouTube

dziesiątek

Ciekawe witryny podejmujące tematykę Różańca świętego

Różaniec w kwiatach

Różańcowe forum internetowe

dziesiątek

Inicjatywy różańcowe:

dziesiątek

Modlitwa różańcowa przez Internet:

dziesiątek

Różaniec na Facebooku

Codziennie o godzinie 19.15 i 22.00 odmawiany jest na żywo Różaniec święty na Facebooku. Prowadzą go Misjonarze Świętej Rodziny (MSF), ale każdy może się do niego włączyć. Różaniec prowadzony jest w trzech intencjach, z tym, że każdego dnia podejmowana jest tylko jedna z nich. I tak: jednego dnia uczestnicy Różańca modlą się w intencji własnych rodzin; drugiego – o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; trzeciego: omadlana jest intencja "misyjna" obejmująca modlitwą ludzi spoza własnej rodziny czy Ojczyzny, zwłaszcza tych, którzy cierpią z powodu wojen, prześladowań, kataklizmów, wypadków czy niesprawiedliwości. Na koniec wszyscy modlący się otrzymują kapłańskie błogosławieństwo, które co9dziennie dociera do każdego domu i rodziny, która tego wieczoru pragnie przyjąć je.

Ta wspólna modlitwa internetowa nosi nazwę RÓŻANIEC BEZ GRANIC, gdyż, jak wiadomo, Facebook dociera do każdego miejsca na świecie, nie skrępowany żadnymi granicami. Tak więc obok licznych, zwłaszcza młodych ludzi z Polski, włączają się także internauci ze Szkocji, z USA, Anglii, Litwy, Hiszpanii, Papui Nowej Gwinei, z Kanady, Francji, Irlandii, Włoch, Danii, Australii, Nowej Zelandii, Ukrainy, Norwegii, Niemiec, Czech, Belgii, Białorusi i Norwegii.

Różaniec bez granic (plakat)

Wielu mówi, że Różaniec ten jest dla nich oddechem po całym dniu pracy, że dzięki niemu zaczynają inaczej myśleć, zresztą oceńcie to, co oni sami mówią o tym:

Jolanta z Jaktorowa: rodzina wyśmiewa się, że odmawiam Różaniec, ale ja nie poddaję się, bo Różaniec przyciąga jak magnes.

Regina z Gorzowa Wielkopolskiego: Różaniec bez granic daje mi ogromna siłę i moc, której nie da się opisać słowami. Z wielką radością czekam na godz.22.00 żeby wspólnie modlić się.

Elżbieta z Niemiec: Nie ma tu polskiego kościoła, więc modlitwa różańcowa z Wami pomaga mi w tęsknocie za krajem i rodziną.

Elżbieta z Podhala: Modlę się z Wami prawie od samego początku! W tym okresie zmarł mój tata i moja córeczka. Nie poddaję się ! Czekam co wieczór na powiadomienie o Różańcu bez granic. W ciszy modlitwy znajduję pokój i siłę. Bóg zapłać za ten dar wspólnej modlitwy.

Małgorzata Boży: Odkąd odmawiam Różaniec, zrobiłam się spokojniejsza i mniej się denerwuję oraz inaczej patrzę na świat, bardziej z miłością. Naprawdę ufam, że wraz z częstym odmawianiem Różańca ujawnia się coś, czego nie osiągnęlibyśmy w inny sposób.

Jacek z Anglii: Różaniec bez granicdaje mi siłę, abym nie ustał w staraniu się być dobrym człowiekiem. Abym się nie poddawał. Daje siłę na obczyźnie.

Elżbieta Maria z Rudy Śląskiej: Różaniec bez granic to dla mnie balsam na spokojną noc. Modlę się od początku jego powstania na Facebooku.

Stanisława z Ukrainy: Różaniec bez granicdla ukojenia po ciężkim dniu, jest o dobrej godzinie, kiedy mogę spokojnie odmawiać we wspólnocie.

Beata z Torunia: Różaniec bez granicdaje mi poczucie jedności z całym Kościołem; tego, że w jedności jest siła modlitwy. Daje mi też nadzieję, że jest nas wielu, którzy zawierzamy różne sprawy przez ręce Maryi.

Elżbieta ze Złotowa: Różaniec bez granic jest dla mnie wsparciem w życiu, wyciszeniem, ostoją spokoju.

Zofia z Belgii: Różaniec bez granic jest dla mnie wsparciem życiowym i automatycznie modlę się, bo pomaga mi w rozłące. Jestem wdzięczna Misjonarzom Świętej Rodziny za wspaniałą inicjatywę wspólnego Różańca na Facebooku.

Bernardeta z Anglii: Różaniec bez granic jest dla mnie pięknym oddaniem dnia Maryi i Jezusowi. Daje mi siły na następny dzień. Wiem, że jestem wysłuchana. Wspaniałe jest to, że mogę modlić się z tak dużą liczbą rodaków.

Agnieszka z USA: Gdy w Polsce jest godzina 22.00, u nas jest15.00 i bardzo się cieszę, że mogę Różaniec odmawiać z Wami, drodzy księża i rodacy. W Różańcu bez granic jest moc i siła.

Co trzeba zrobić aby dołączyć do naszej modlitwy o 22.00 ? Znaleźć przez Facebooka fanpage: Różaniec bez granic (wpisujemy w miejscu gdzie szukamy znajomych). Gdy znajdziesz Różaniec bez granic, trzeba "polubić" tę stronę, by otrzymywać wpisy i powiadomienia o codziennej transmisji Różańca.

W jednym z egzorcyzmów diabeł krzyknął: "Gdyby ludzie wiedzieli jaką Różaniec ma moc, byłoby po mnie!". Każde "Zdrowaś Maryjo" trzęsie piekłem i diabeł robi wszystko żeby ludzie nie odmawiali Różańca ! Szatanowi ten Różaniec na Facebooku straszliwie nie pasuje... tym bardziej zapraszamy" (ks.Łukasz Skołud MSF "Różaniec bez granic" "Nadzieja i życie" nr 1/2019 – tam znajdziesz całość).

A co trzeba zrobić żeby dołączyć do tej modlitwy? Znaleźć przez Facebooka fanpage: Różaniec bez granic (wpisujemy w miejscu gdzie szukamy znajomych). Gdy znajdziemy Różaniec bez granic, trzeba "polubić" tę stronę by otrzymywć wpisy i powiadomienia o codziennej transmisji Różańca.

Istnieje także "Różaniec bez granic" dla dzieci:

Różaniec bez granic (plakat)

Nowenna Pompejańska na Facebooku

"Aby napisać o początkach naszej "pompejankowej" grupy, należałoby cofnąć się do "Góreckich Dni Młodości" organizowanych w 2017 roku przez Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej. Był to cudowny czas wypełniony modlitwą, Adoracją, formacją ale i spotkaniem z drugim człowiekiem. W wolnych chwilach rozmawialiśmy o różnych rzeczach, ale jednym z naszych tematów była właśnie Nowenna Pompejańska. Niektóre osoby miały już doświadczenie odmawiania nowenny i dzieliły się swoim świadectwem, jak wielkie rzeczy dzieją się za jej przyczyną. Inne osoby miały wątpliwości czy dadzą sobie radę – czasami są trudności z odmówieniem jednego Różańca, a co dopiero trzech. Jeszcze inni byli akurat w trakcie odmawiania, a niektórzy pierwszy raz słyszeli o tej modlitwie.

To były bardzo owocne rozmowy... przekonaliśmy się o tym, kiedy na Facebooku w grupie GDM2017 stworzyliśmy post, pod którym można było napisać, że rozpoczęło się "Pompejankę", wpisując w komentarzu "1/54" (pierwszy dzień z 54 dni trwania nowenny). Bywało tak, że jednego dnia parę osób zaczynało się modlić. Potem coraz więcej osób zakochiwało się w tej formie modlitwy. Owocem było 80 zaczętych nowenn.

W pewnym momencie zapragnęliśmy powiększyć nasze grono i podzielić się doświadczeniem modlitwy z jeszcze większą ilością osób. I tak, 26 października 2018 roku powstała na Facebooku grupa NOWENNA POMPEJAŃSKA 54, która liczy już przeszło 300 członków z różnych zakątków Polski, a nawet zagranicy. Mamy już odmówionych ok. 100 nowenn i wiele pięknych świadectw. Moderatorem naszej grupy jest ksiądz Rafał Ochojski MSF.

Nasza wspólnota jest potwierdzeniem słów, że kto chociaż raz doświadczył mocy tej wyjątkowej nowenny, ten chce do niej wracać wciąż i wciąż. Jesteśmy również przykładem na to, że Pan Bóg wysłuchuje wszystkich modlitw. Pan kieruje naszymi drogami i naszymi intencjami w ten sposób, że nie zawsze "spełni" to, o co prosimy, ale często pokazuje inne, lepsze rozwiązanie. Daje nam znak, że On wie lepiej co jest dla nas dobre i spokojnie wprowadza to w nasze życie. Na przykładzie naszej grupy widać, że Różaniec staje się narzędziem modlitwy wielu młodych osób. Przekonujemy się namacalnie, jak ta forma modlitwy wychodzi "z cienia", jak pociąga ludzi, jak buduje wspólnotę, jak mobilizuje do pracy nad sobą, jak ustawia priorytety. Jesteśmy też potwierdzeniem, że Matka Przenajświętsza nie zostawi żadnego ze swoich dzieci w potrzebie, bo przecież obiecała: "Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć tę nowennę".

Nic tak nie potwierdza mocy modlitwy, jak cuda i świadectwa członków naszej grupy, które dzieją się za przyczyną Nowenny Pompejańskiej:

"Nowenna Pompejańska to dla mnie bardzo piękny czas. To czas, w którym naprawdę czuję Ducha Świętego oraz bliską relację z Bogiem. Dzieje się tak dlatego, że praktycznie nieustannie trwam na modlitwie, przez którą Bóg szczególnie działa, ponieważ On niczego nie odmawia swoje Matce Maryi. Podczas odmawiania każdej swojej nowenny czułam się świetnie: nawracałam się, wiele rzeczy nagle układało się a także doznawałam wiele dobrego od innych. Był to dla mnie najlepszy dowód tego, że ta modlitwa przynosi ogrom łask" (Agata z Łobżenicy).

"Czym jest dla mnie Nowenna Pompejańska ? Przede wszystkim duchową więzią jednoczącą z Jezusem. Nowenna pomaga mi zagłębiać się w siebie, rozważać i medytować w ciszy" (Krzysztof z Gliwic).

"Z "Pompejanką" jestem od 4 lat. To bardzo cudowny i owocny czas pełen wyrzeczeń, ale przede wszystkim nadziei. Ta piękna Nowenna daje mi dużo siły i spokoju ducha; sprawia mi różne – mniejsze i większe cuda. Kilka intencji czeka jeszcze na spełnienie zgodnie z Boskim planem, ale obok nich spełniają się inne. Życzę wszystkim i sobie silnej wiary" (Aleksandra ze Złotowa).

"Nowenna Pompejańska jest dla mnie trudną nowenną, nie ze względu na czasochłonność, ale na intencje. Ta modlitwa pokazuje mi, że Bóg wchodzi w obszary naszego życia, do których Go zaprosimy. Często tak bardzo zamykam się w swojej woli, że prosząc Boga niekoniecznie Go zapraszam. Nowenna uświadamia mi, których drzwi w swoim sercu jeszcze nie otworzyłam, pomaga zrozumieć Boże działanie, a tym samym budować coraz głębszą relację" (Weronika z Mroczy).

"Nowenna Pompejańska jest dla mnie przede wszystkim niesamowitą formą łączności zarówno z Matką, jak i Jej Synem a naszym Zbawcą. Ale także wspaniałym impulsem do tego, żeby dobrze zorganizować sobie każdy dzień. Zawdzięczam tej modlitwie bardzo wiele i chciałabym, żeby każdy dowiedział się jaką ma ogromną moc" (Dominika z Gromadna).

"Czym jest dla mnie Nowenna Pompejańska ? Może to wydawać się śmieszne, ale Nałogiem – takim pozytywnym, oczywiście. Moje życie zmieniło się w trakcie odmawiania pierwszej Nowenny. W momencie, gdy moja intencja została wysłuchana, zakochałam się w tej modlitwie. Czy można zakochać się w Nowennie Pompejańskiej ? Oczywiście ! Ta miłość trwa już kilka dobrych lat i nauczyła mnie systematyczności ! Umocniła moją rodzinę, ocaliła mojego Tatę w trakcie choroby. Teraz w momencie kończenia Nowenny nie potrafię wytrwać jednego dnia bez niej i tak, w następny dzień zaczynam ją znowu" (Ania z Rzeszowa).

"Nowenna Pompejańska jest dla mnie potężną modlitwą. Czytając świadectwa osób, które ją odmawiały, zdałem sobie z tego sprawę. Gdy byłem załamany, w głowie pojawił się głos: "Odmów Pompejankę". Teraz ją odmawiam. Nie zawsze jest łatwo, widać, że Zły działa ale daję radę i mam nadzieję, że będzie dobrze" (Kacper z Gołańczy)." ("Nowenna Pompejańska 54, czyli kilka słów o rozmodlonej Facebookowej grupie" – "Nadzieja i życie" nr 3/2019).

Różaniec w mediach i w kulturze

Różaniec w oświacie polskiej:

Ciekawe propozycje różańcowe

dziesiątek

Pisma i książki różańcowe:

Jeśli chodzi o książki o tematyce Różańca świętego, to w internecie jest bardzo wiele takich propozycji. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło: książki o tematyce różańcowej. Także na naszej stronie zamieszczona jest monograficzna bibliografia: O RÓŻAŃCU NAPISANO... Znane są natomiast w Polsce tylko dwa pisma różańcowe: miesięcznik "Różaniec" i kwartalnik "Królowa Różańca Świętego".

Dewocjonalia różańcowe itp.

W internecie jest bardzo wiele takich propozycji. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło: dewoncjonalia – różaniec, a wyświetlą się dziesiątki witryn z tym, co nas interesuje.

dziesiątek

W dniach 1 listopada - 24 grudnia 2016 r. zorganizowano wspólne odmawianie Nowenny Pompejańskiej. Wszystkie informacje o tym jak się modlić pojawiały się w filmiku wprowadzającym, na Youtubowym kanale Langusty. Najkrócej rzecz ujmując: codziennie przez 54 dni odmawiano trzy części różańca w wybranej wcześniej intencji (każdy wybiera swoją osobistą intencję).

Regularnie ukazywały się filmiki pomagające w odmawianiu nowenny. Żeby być na bieżąco wielu zasubskrybowało kanał Langusty na YouTube: youtube.com/@Langustanapalmie.

Źródło: https://facebook.com/events/1130062037072384

laptop i akcesoria różańcowe

Bezcennym waszym skarbem na ziemi jest Różaniec. W nim składacie sobie na wieczność skarby w niebie, których ani mól nie zniszczy, ani rdza nie zepsuje, ani złodziej nie porwie. Ile uzbieracie, tyle będziecie mieli wy i wielu innych przez was.

MB do Barbary Kloss